Pracownia Mikromodelarstwa i Historii Wojskowej
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Forum
Artykuły
Linki
Galerie
Download

Szukaj
Kontakt
Obrazek dnia

Remont Pracowni i po Remoncie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
45 lat PMiHW
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 135
Najnowszy Użytkownik: PawelD
40 lat PMiHW
Facebook
Martola
Strategie
Reko
Noc Muzeów w PMiHW
Jak wcześniej zapowiadaliśmy 17 maja br. w ZWPEK pierwszy raz została zorganizowana ciekawa jak sądzę idea. Placówka włączyła się w ogólnopolską akcję. Poprowadził ją Janek w oparciu o swoją REKO. Kilka „stacji” pokazywało historię budynku, prezentowało wybrane fragmenty z bujnej historii. Zwiedzające grupy /trochę ich było…/ ze zdumieniem i zadowoleniem „odkrywały” całkiem sobie nie znane miejsca i wydarzenia. Jednym z nich było też odwiedzenie PMiHW. W pracowni przyjęliśmy, że „zafundujemy” oglądającym naszą wewnętrzną podróż przez okresy którymi się zajmujemy.

Centralną pozycję stanowiła duża diorama przedstawiająca zainscenizowaną akcję z początku XV wieku na Żmudzi. Zamek podczas oblężenia-szturmu, nadciągająca krzyżacka odsiecz, liczne scenki rodzajowe, mnóstwo cywili, wioski, obozy, zwierzęta, sprzęt oblężniczy, życie zamkowe. 2650 figur… Widzieliśmy z satysfakcją, że oglądającym się naprawdę podobało. To dawało też satysfakcję grupie członków pracowni /9 /, która w koszulkach z logiem PMiHW i z identyfikatorami imiennymi funkcjonowała w charakterze przewodników i… pilnujących. Dosłownie dzień wcześniej (i to dzięki zewnętrznemu patronowi-sponsorowi) udało się pozyskać wspaniałe witryny. Jest ich sześć /tyle, co „śródokiennych” filarów w Sali w której jesteśmy. Liczyliśmy, że zdążymy i już wcześniej przygotowaliśmy 24 ekspozycje, podkłady pod nie oraz tła. Szaleńczej pracy w czwartek, piątek i sobotę zawdzięczamy, że udało się zdążyć. Owe 24 sceny prezentują fragmenty różnych naszych zbiorów i kolekcji, pozwalając wyrobić sobie zdanie o tym co i jakiego w naszym zbiorach posiadamy. Już same witryny z pleksy pozwalające z różnych stron dokładnie pooglądać zaprezentowane drobiazgi podobały się licznym gościom. Część z niewiarą traktowała fakt, że wszystko to pochodzi z pracy rąk. I naszych głów, oczywiście… Wykorzystaliśmy też fragmenty filmu o pracowni ilustrując w ten sposób „na żywo” pakiet informacji o nas. W dniach 21 i 23 maja przez salę pracowni przejdą zaproszone klasy z kilku gimnazjów, w sobotę 24 maja zaprezentujemy się również podczas festynu Ulica Integracyjna. Cieszę się, że usatysfakcjonowani byli członkowie pracowni.
Dziękuję Wam za pracę i cieszę się, że mieliście satysfakcję słuchając licznych pochwał i podziękowań kierowanych do Was od zwiedzających. Proponuję pooglądanie galerii ze zdjęciami i filmu tradycyjnie zamieszczanego po takich przedsięwzięciach. Instruktor
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.